Loading...

Visa informacija ir patarimai tėvams

Auklės paieška yra labai svarbi kiekvienai šeimai. Naujo asmens įsileidimas į savo namus bei vaikų gyvenimus gali kelti nemažą jaudulį, ypatingai šeimoms, kurios ieško auklės pirmą kartą. Norime pasidalinti visa informacija, kuri pravers jums atsirenkant auklę: į ką atkreipti dėmesį, kuo pasirūpinti iš anksto bei kita svarbi informacija, kaip, pavyzdžiui, pasinaudoti lengvata ir susigrąžinti dalį pinigų už išlaidas auklės paslaugoms.

Auklės paieška

„Yoopies“ pataria į ką atkreipti dėmesį ieškant tinkamos auklės bei kokius klausimus užduoti interviu metu. Susitikę su auklę, išsiaiškinkite auklės patirtį su tam tikro amžiaus vaikais, požiūrį į vaikų auklėjimą bei pamėginkite geriau pažinti auklę. Taipogi, nepamirškite paprašyti rekomendacijų, (ne)teistumo pažymos ar Pirmosios Pagalbos kursų pažymos. Informacija, kokius klausimus užduoti bei kokių auklės dokumentų būtų gerai paprašyti, dalinamės čia. Po interviu, suteikite auklei galimybę pažaisti su jūsų vaikų, kad galėtumėt geriau suprasti, ar auklė tinkama jūsų šeimai bei vaikui. Apie tinkamos auklės pasirinkimą ir darbo pradžią galite pasiskaityti čia. Geriausia, jeigu susitiktumėt su keliomis auklėmis, kad paskui turėtumėt su kuo palyginti ir galėtumėt atsirinkti.

Auklės interviu
Auklės atsirinkimas

Kiek kainuoja auklės paslaugos?

Auklės kaina paprastai svyruoja nuo 3 iki 10eur./val. Tai gana didelis intervalas, tačiau auklės kainas galite įsivertinti pagal:

  1. Gyvenamąją vietą - priklausomai ar gyvenate Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ar mažesniuose miestuose, auklės įkainiai skirsis atitinkamai.
  2. Papildomos namų ruošos užduotys, kaip namų sutvarkymas, skalbimas, maisto apipirkimas ir kt. paprastai reiškia didesnį auklės įkainį. Neapsigaukite, paprastai namų aptvarkymas po vaiko (žaislų surinkimas, indų suplovimas vaikui pavalgius) neturi įtakos auklės įkainiams.
  3. Auklės patirtis. Dažniausiai auklės su patirtimi, auklėtojos ar mokytojos įkainiai yra didesni negu mažiau patyrusių jaunesnių auklių.
  4. Darbo valandos. Priklausomai, ar auklė dirbs visą dieną ar kelias valandas - tai taipogi turės įtakos auklės valandiniam įkainiui. Jeigu auklė dirba pilna darbo dienas penkias dienas per savaitę, ar kelias dienas per savaitę, tikriausiai tarsitės dėl menesinio užmokesčio ir valandinis įkainis atitinkamai bus mažesnis. Tuo tarpu, auklės, kuri atvyks vaiką prižiūrėti tik kelias valandas, tikėtina, kad įkainis bus didesnis. Taip yra todėl, kad auklei kainuoja bei užima laiko iki jūsų atvykti, tad kaina atitinkamai truputi išauga.

Daugiau informacijos apie auklės kainas galite pasiskaityti mūsų straipsnyje.

Kiek kainuoja auklės paslaugos?

Auklės įdarbinimas

Daugelis šeimų pamiršta pasirūpinti auklės sutartimi. Tai ypatingai svarbus dokumentas, siekiant užtikrinti susitarimų laikymąsi bei jūsų vaiko saugumo. Sutarties pavyzdį galite atisiųsti čia, o platesnę infromaciją rasti mūsų straipsnyje apie sutarties sąlygas. Taipogi nepamirškite, jog įdarbindami legaliai dirbančią auklę, pagal individualios veiklos pažymą ar verslo liudijimą, galėsite pasinaudoti GPM lengvata bei pajamų deklaravimo metu susigrąžinti net iki 400eur.

Susitvarkius svarbiausius dokumentus bei prieš paliekant auklę su vaiku, įsitikinkite jog auklė turi visą reikalingą informaciją, kaip jūsų kontaktiniai duomenys, informacija apie vaiko alergijas ar valgymo įpročius, pirmosios pagalbos rinkinys ir kt.

Susigrąžinkite pinigų už vaikų priežiūrą
Sutarties sudarymas

Darbo ir šeimos balansas

Atrasti pusiausvyrą tarp darbo ir šeimos atsakomybių, dažnai nėra labai paprasta. Norime su jumis pasidalinti keliais patarimais, kurie padės galbūt padės suderinti įvairias atsakomybes. Tačiau kiekviena mama turėtų nepamiršti skirti truputi laiko sau ir atsipalaiduoti, pasimėgauti grožio procedūromis ir pasilepinti. Išsirinkite savaitėje laiką kuomet keliausite į grožio sąloną susitvarkyti plaukų, nagų, o gal pasimėgauti nugaros masažu!

Darbo ir šeimos balansas
Pasirūpink grožio procedūromis!