Loading...

Koronavirusas: Kaip padėti vaikams jausti mažiau streso?

Koronaviruso situacija yra nauja patirtis visoms šeimoms. Pirmi bandymai, siekiant suderinti dėmesį vaikams bei dirbti nuotoliniu būdu iš namų. Daugeliui kyla nerimas ir stresas, tačiau labai svarbu šiuo laikotarpiu nepamiršti, kad vaikams tai taipogi nauja patirtis. Ši patirtis dažnai gali kelti nerimą, tad Yoopies dalinasi patarimais tėvams, kaip Covid-19 situacijos metu sumažinti vaikų patiriamą stresą.

Vaikai gali reaguoti į stresą skirtingais būdais, kaip nerimąstingumas, atmetimo reakcija, pyktis, padidėjęs emocingumas bei susijaudinimas.

Reaguokite į savo vaiko reakcijas palaikančiai. Įsiklausykite į jų rūpesčius ir suteikite jiems papildomos meilės ir dėmesio.

Sunkiu metu vaikams ypatingai reikalinga suaugusiųjų meilė bei dėmesys. Kiek įmanoma, skirkite jiems papildomo laiko ir dėmesio. Suplanuokite dienoje laiką, kada pažaisite ar tiesiog praleisite gerai laiką kartu su vaiku, atliekiant kažkokią veiklą.

Nepamirškite įsiklausyti į savo vaikus, maloniai kalbėti ir nuraminti juos.

Jei įmanoma, sudarykite galimybes vaikui pažaisti ir atsipalaiduoti.

Pasistenkite palaikyti įprastą rutiną bei tvarkaraštį arba padėkite vaikams sukurti naują aplinką, kurioje būtų aiškios ribos, kur vyskta pamokos ar kiti produktyvūs darbai, o kur žaidimų ir atsipalaidavimo kampas.

Pateikite faktus apie tai, kas įvyko, paaiškinkite, kas vyksta dabar. Taip pat būtinai suteikite visą informaciją bei jūsų vaiko amžiaus grupei suprantama kalba paaiškinkite, kaip sumažinti užsikrėtimo šia liga riziką.

Ramiai paaiškinkite, kas gali nutikti, jei šeimos narys užsikrės virusu (pvz. šeimos narys gali pradėti nesijausti gerai ir gali tekti kuriam laikui išvažiuoti į ligoninę, kad gydytojai galėtų padėti jiems jaustis geriau). Jei kartais taip nutiktų, kad kažkuris šeimos narys užsikrės virusu, vaikams kils mažiau streso, jei bus pasiruošę tokiai galimybei.