Loading...

Apklausa: vaikų priežiūra Koronaviruso (Covid-19) metu

Profesinis gyvenimas ir vaikų auginimas

Nors karantinas pratęstas iki Gegužės 31d., daugeliui tėvų teks sugrįžti į darbus ankščiau, tačiau darželių išeitis nebus prieinama iš karto visiems.

Remdamiesi Yoopies apklausos metu surinktais duomenimis, 51% apklaustųjų nurodė, jog dirba iš namų, 38% nedirba ir likę 11% neturi galimybės dirbti iš namų ir eina į darbą. Tuo tarpu jie taipogi augina vaikus, iš kurių 88% yra 0-12 metų ir 12% virš 12 metų.

Daugumai tėvų (75%) kyla problemų, mėginant suderinti profesinį gyvenimą ir vaikų priežiūrą. Apklaustieji nurodo, jog atlikti darbus, kai vaikai yra namie, yra labai sudėtinga, o tai pasireiškia sumažėjusiu produktyvumų, kylančiu stresu bei padidėjusiu nuovargiu.

„Neįmanoma dirbti prie kompiuterio, turint mažamečių vaikų. Jie turi miegoti, būti lauke arba reikia užsirakinti nuo jų kitame kambaryjei“

„Su vienu metu vaiku dirbti be jokios pagalbos net puse etato be galo sudėtinga, tenka dirbti ir nakti ir per vaiko miega ir su vaiku ant ranku, be jokio poilsio“

„Sunku vienu metu dirbti ir būti mama, žmona ir dar keli etatai :)“

Pamokų tęsimas nuotoliniu būdu

Nors ir šeimos yra aprūpintos visomis nuotolinio mokymo priemonėmis, daugeliui kyla sunkumų tęsiant mokymo programą. Apklaustieji nurodo laiko stygių, atliekant pamokas kartu su vaikais, o ypatingai jeigu šeima turi daugiau negu vieną vaiką.

„Sunku užsiimti ugdymu vienu metu su darželinuku ir dviem mokyklinukėm.“

„Vaikai per maži savarankiškai mokytis“

„Nespėjame užsiimti vaiko ugdymu“

„Darželinio amžiaus vaikui tenka skirti didžiąją dalį laiko, kurio nebelieka dirbti su mokyklinio amžiaus vaiku prie jo pamokų.“

Darželių atidarymas - ar tikrai padės šeimoms?

Nors darželių atidarymas atrodo turėtų palengvinti tėvų situaciją, tačiau dauguma tėvų apklausoje išreiškė susirūpinimą dėl kylančio pavojaus vaikams užsikrėsti virusu. 45% tėvų apklausoje nurodė, kad vaiko vesti į darželį nesutinka, nes bijo, jog vaikas gali užsikrėsti Koronavirusu. Tuo tarpu 29% tėvų nemato problemos, 16% sutiktų su tam tikromis sąlygomis, esant saugumo priemonėms, o likę 9% nurodė, jog neturi kito pasirinkimo, nes turi tęsti darbus.

Šeimos su vaikais patenka į sudėtinga situaciją. Nors ir kai kurie darželiai jau yra atsidarę, tačiau dėl saugumo priemonių, vaikai galės sugrįžti į grupes palaipsniui, tad vietos visiems iš karto neužteks. Tačiau, iš apklausos rezultatų matyti, jog ne visos šeimos norės vesti vaikus į darželį dėl pavojaus užsikrėsti virusu. Ką tokiu atveju daryti tėvams, sugrįžtantiems į darbus?

Kitų Europos šalių sprendimas

Pažvelgus į kitų šalių sprendimus, matome, jog, pavyzdžiui, Italijoj šeimoms buvo išskirta 600eur. išmoka auklės paslaugoms, kol vaikai sugrįš į mokyklą ir darželius. Nors viruso užsikrėtimo pavojus išlieka, vieno asmens kontaktas su vaiku gali būti priimtinesnis kai kurioms šeimoms bei turbūt galima laikyti šiek tiek saugesniu nei kontaktas su darželio personalu, auklėtojais bei kitais vaikais.