Loading...

Auklės interviu: klausimai ir patarimai

„Yoopies“ suprantame, kad gali būti sunku išsirinkti iš didelio auklių rato. Turime daugybę auklių profilių tarp kurių galite naršyti ir rinktis, tačiau spręsti vien iš internetinio puslapio gali būti sunku. Todėl labai rekomenduojame susitikti su kiekviena aukle, kuri patraukia jūsų dėmesį, kad galėtumėt daugiau apie ją sužinoti bei užduoti klausimus,

Žemiau pateikiami kai kurie svarbūs auklės interviu klausimai ir patarimai, kurie, mūsų manymu, yra būtini, siekiant išsiaiškinti, ar šis asmuo yra tinkamas jūsų šeimai. Šis sąrašas puikiai veikia, kaip auklės interviu kontrolinis sąrašas tėvams.

Klausimai auklei

1. Kokia tavo patirtis?

Visų pirma, žinoma, norėsite sužinoti, ar jūsų kandidatas turi kokią nors ankstesnę vaikų priežiūros patirtį, nesvarbu, ar tai būtų auklė, darželio auklėtoja, mokytoja ar pan. Tai yra jūsų galimybė sužinoti daugiau informacijos apie ankstesnes atsakomybes: pavyzdžiui, kur dirbo ir kokias pareigas atliko.

Taip pat tai leidžia įvertinti, kokias užduotis auklė galėtų atlikti. Pavyzdžiui, jei norite, kad jūsų auklė patvarkytų namus, kol vaikas miega, tai būtų gerai pasižiūrėti ar jos ankstenė patirtis apėmė šias pareigybes.

Taipogi galėsite išsiaiškinti, ar jūsų kandidatuojanti auklė turi ankstesnės patirties su panašaus amžiaus vaikais. Jūs būsite labiau linkę pasitikėti auklės gebėjimu pakeisti sauskelnes jūsų mažyliui, jeigu ji ankščiau dirbo su kūdikiais.

2. Kodėl nusprendei tapti aukle?

Jūsų vaikas yra jūsų pasaulio centras ir, žinoma, norėsite būti tikri, kad jūsų vaikas auklei visada būtų prioritetas. Kalbant su potencialia aukle, būtų gerai paklausti, kodėl ji nori šio darbo ir kas jai labiausiai patinka šiame darbe. Iš gauto atsakymo dažnai galite matyti, ar auklė turi tokią pačią viziją, kaip ir jūsų šeima, ar ne.

3. Kas yra svarbiausia prižiūrint vaiką?

Visos šeimos yra skirtingos. Tačiau yra tam tikrų aspektų, kurie yra labai svarbūs prižiūrint kiekvieną vaiką. Auklė, kurią pasirinksite, turėtų suprasti, kad jūsų vaiko saugumas yra pirmoje vietoje. Paklauskite kandidatuojančios auklės, kurį aspektą ji laiko svarbiausiu, rūpinantis vaikais.

Ar norite asmens su kuriuo jūsų vaikas ras bendrą ryšį bei galės pasitikėti? Draugo savo vaikui su kuriuo jis/ji galės žaisti? Ar norite asmens, kuris atliktų namų ruošos darbus, patvarkytų, paruoštų valgį bei paguldytų vaiką į lovą? Interviu metu sužinoję, kaip auklė įsivaizduoja savo rolę ir atliekamus darbus, galėsite nustatyti, ar jūsų reikalavimai bei prioritetai rūpinantis vaiku atitinka potencialios auklės įsivaizdavimą.

3. Papasakok daugiau apie save...

Galiausiai, žinoma, norite žinoti, ką kviečiate į savo namus. Pabandykite daugiau sužinoti apie kandidatuojančias aukles.

Kokie yra jų pomėgiai ir interesai? Kur ankščiau dirbo, kas patiko ir nepatiko? Ar turi vaikų? Susipažinę su savo aukle artimiau, jausitės ramiau palikdami ją vieną su savo vaiku. Taipogi auklė jausis patogiau ir laisviau, o tai bus puiki santykių pradžia.

Auklės dokumentai

Prieš priimant auklę į darbą, būtų gerai paprašyti tokių dokumentų, kaip:

1. Pažyma apie (ne)teistumą ir Pirmosios pagalbos kursai

Jeigu niekada ankščiau neturėjote auklės - pasitikėjimas gali būti problema. Svarbus dokumentas, kurį būtų gerai patikrinti - tai teistumo (neteistumo) pažyma. Pažymos išdavimo tikslas - "dėl darbo, susijusio su vaikų priežiūra". Tai yra išsamus policijos patikrinimas. Dėl jūsų ir jūsų vaiko saugumo visada verta užklausti auklės šios pažymos.

Kitas svarbus klausimas, ar auklė turi patirties suteikiant pirmąją pagalbą. Pirmosios pagalbos kursų pažyma suteikia pasitikėjimo auklės sugebėjimais nelaimingo atsitikimo atveju. Jei kas nors atsitiktų, jaustumėtės kur kas ramiau, žinodami, kad jūsų vaikas yra saugiose rankose su žmogumi, kuris žino, ką daro. Jei jūsų kandidatas nebuvo apmokytas dėl pirmosios pagalbos, galite paklausti, ar jis nori sekti dviejų dienų mokymą.

2. Rekomendacijos

Kitas patarimas yra paprašyti rekomendacijų ar kontaktinių duomenų šeimų, kuriose auklė ankščiau dirbo. Jūsų auklė visuomet gali pateikti keletą rekomendacijų, kur galite susisiekti telefonu ir elektroniniu paštu, kad įsitikintumėte, jog pasirinktą auklę rekomenduoja kiti tėvai.

3. Siūlomos sąlygos

Galiausiai, kalbant su auklėmis, svarbu tiksliai žinoti, ko norite. Sudarykite sąrašą, ką siūlote, t.y. darbo valandas, kurias galite pasiūlyti, kiek norite mokėti ir užduotis, kurias norite, kad auklė atliktų. Tai taip pat yra galimybė daugiau papasakoti apie savo vaiką, asmenybės bruožus, interesus, ką mėgsta ir ko nemėgsta, ar turi kokias alergijas. Auklė taipogi tikėtina, kad turės klausimų, tad būtinai paklauskite, ar yra kažkas, ką ji dar norėtų sužinoti bei suteikite kiek įmanoma daugiau informacijos, atsakydami į jos klausimus.

Ieškodami auklės savo vietovėje, galite naudotis mūsų internetine platforma „Yoopies.lt“. Tiesiog įveskite savo pašto kodą ir naršykite po auklių profilius visai šalia savo namų. Galite netgi pritaikyti paiešką pagal savo unikalius šeimos poreikius ir reikalavimus, kad rastumėte jums tinkamą auklę.

RASK AUKLĘ!