Loading...

Kaip „tobuli tėvai“ atranda darbo ir šeimos balansą?

Tobuli tėvai? Visų pirma, nėra nieko tobulo, tad tobulų tėvų konceptas tiesiog neegzistuoja.

Tobulos mamytės įvaizdis gali būti kuriamas tinklaraštininkių socialinėse erdvėse, tačiau tai tiesiog nerealu, tad būkite ramūs. Toks įvaizdis susikuria tik paskelbus svarbiausius vaikų gyvenimo momentus, giriantis visais nuostabiais dalykais, kuriuos jie suteikia savo vaikams. Tai iškreipia realybės vaizdą su kuriuo vėliau save lyginame.

Dėl tokio elgesio internete jūs visada nerimaujate, ar esate „tobuli tėvai“, ar ne.

Tiesa ta, kad jūsų vaikai labiausiai trokšta jūsų meilės ir dėmesio - ir jei jūs tai reguliariai suteikiate jiems, jau esate daugiau nei „tobuli tėvai“.

O kas, jei jūs negalite savo vaikams skirti tiek dėmesio, kiek norėtumėt dėl jūsų alinančio darbo krūvio? Tai yra įprastas tėvų rūpestis, atsižvelgiant į didėjantį abiejų tėvų užimtumą ir aktyvumą darbo rinkoje, tačiau tai galima išspręsti.

Su laiku ir šiek tiek pastangų, laikas vaikams gali būti nebe stresą kelianti užduotis, bet puikus tėvystės laimėjimas.

Sprendimas paprastas: turite sukurti sveiką darbo ir šeimos balansą, kuris atitinka jūsų šeimos rutiną.

Čia yra 6 būdai, kaip pasiekti darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyrą namuose:

1. Kokybiškas laikas

Skirkite individualų kokybišką laiką kiekvienam vaikui atskirai. Per tą laiką jūs skiriate vaikui savo nedalomą dėmesį. Jų netrukdo broliai ir seserys - jūs tiesiog mėgaujatės laiku kartu. Tai sumažins bet kokią konkurenciją ar pavydą, kurį jie gali jausti, kai leidžiate laiką su visais vaikais kartu. Savaitės pradžioje praneškite, kuri diena jiems skirta ir būtinai laikykitės jos.

2. Palikite darbus darbe

Pasistenkite nesinešti savo darbo rūpesčių į namus. Po ilgos darbo dienos palikite skaičiavimus ir ketvirčio ataskaitas prie durų. Tai yra jūsų galimybė smagiai praleisti laiką su vaikais - žaisti žaidimus, atsiriboti nuo rūpesčių ir užmegzti ryšį su šeima. Jei svarstysite darbo problemas su savo partneriu priešais vaikus, kol jie bandys žaisti su jumis, jie jausis ignoruojami. Tokiais atvejais bus sunkiau suderinti darbą ir asmeninį gyvenimą. Galvokite, jog būdami namuose ir galvodomi apie darbo rūpesčius nieko nepakeisite, tad geriau susitelkite į savo šeimą.

3. Maži dalykai yra svarbūs

Prisiminkite mažas vaiko gyvenimo detales ir prieš išeidami į darbą paklauskite apie tai savo vaikų. Pavyzdžiui, ar jūsų dukra ar sūnus susidraugavo su kitais vaikais mokykloje, ar yra artėjanti mokyklų mugė, apie kurią jie kalbėjo. Kalbėkitės apie tai per pusryčius ar paklauskite apie tai automobilyje. Tai leis jiems jaustis išgirstiems ir pastebėtiems, net jei pastaruoju metu daug dirbote.

4. Valgykite kartu

Kai tik galite, valgykite kartu su vaikais. Sėdint ir valgant su šeima yra psichologinis ryšys, sukuriantis stiprų šeimos ryšį. Per tą laiką galite paeiliui paklausti vienas kito apie jų dieną. Jei atsitiko kas nors įdomaus, užduokite daugiau klausimų, kad jūsų vaikai žinotų, jog jums yra svarbus jų asmeninis gyvenimas.

5. Planuokite veiklas

Užsiimkite veikla, kurią kartu daro tik šeima. Jei turite šunį, būtinai jį vedžiokite kartu su šeima. Šį laiką naudokite ne vaikų užsiėmimams ir sportui. Padarykite „vaikščiojimą su šunimi“ šeimos renginiu, kurio laukia jūsų vaikai, nesirūpindami namų ruošos darbais ar mokykla. Kartu pasiimkite kreideles, kad galėtumėt piešti ant šaligatvio ir vaikai užsiimtų kūrybinga veikla. Pasirinkdami veiklą, kurią atliekate tik su šeima, jūsų vaikai matys, kaip svarbu leisti laiką kartu.

6. Rūpinkitės savimi

Įsitikinkite, kad grįžtate namo iš darbo ramioje būsenoje. Paskutinis dalykas, kurį norite padaryti, tai perduoti stresą ir nerimą savo šeimai, kai bandote praleisti daugiau laiko su jais. Važiuodami namo iš darbo, klausykite kažko, kas jus ramina. Ar tai jūsų mėgstama muzika, ar jogos meditacijos vadovas - klausykite jo važiuodami į darbą ir atgal, kad grįžę namo galėtumėte visiškai atsipalaiduoti. Jūsų vaikai norės nedelsiant apkrauti jus dėmesiu vos įžengus jums pro duris. Jei nesate tam pasirengę ir tinkamai nusiteikę, galite perduoti savo vaikams klaidingą signalą. Kad tai netyčia nesugadintų pusiausvyros, prieš grįždami namo nusiraminkite ir vaikus pasitikite taipogi geros būsenos.

Nors tai gali atrodyti kaip kruopštus darbas, sukurti sveiką profesinio ir asmeninio gyvenimo pusiausvyrą yra vertas ir atsakingas sprendimas jūsų šeimai. Įgyvendindami šiuos 6 būdus, galite leisti savo šeimai jaustis labiau išgirstiems, priimtiems ir vertinamiems. Mokykla, draugai ir darbas padaro mus visus labai užimtus, tačiau tai nepaneigia galimybės, kad tai įmanoma suderinti. Dabar jūs sėkmingai einate į sveikesnį profesinio ir asmeninio gyvenimo balansą, kuris sustiprins jūsų santykius su vaikais!