Loading...

Kaip surasti tinkamą auklę?

„Yoopies“ suprantame, kad kiekvieniems tėvams reikia pabūti be vaikų ir skirti laiko sau.

Galbūt jums reikia nuvykti pas draugus, skirti laiko studijoms, išeiti į pasimatymą ar tiesiog ramiai praleisti laiką? Tokiu atveju jums reikės tinkamos auklės, kuria galėtumėt pilnai pasitikėti ir patikėti savo vaikus priežiūrai. Galiausiai, jūs negalėsite atsipalaiduoti, jeigu nežinosite, ar jūsų vaikas yra saugiose rankose.

Taigi, daugelis tėvų pergyvena, norėdami pasirinkti geriausią auklę ir tai visiškai suprantama. Tačiau turėtumėte nepamiršti, kad ieškote ne papildomo tėvo ar mamos savo vaikui, nes kad ir ką pasirinktumėte, tas žmogus greičiausiai neturės tokio paties požiūrio į vaikų priežiūrą, kaip ir jūs. Ieškodami tinkamos auklės, prisiminkite, kad tai neturėtų būti jūsų kopija. Geriausia būtų sutelkti savo energiją pasirenkant atsakingą, malonų ir rūpestingą asmenį.

Norėdami padėti jums sėkmingai pasirinkti tinkamą auklę, sudarėme „Yoopies“ geriausių patarimų sąrašą ...

1. Susitikimas su aukle

Siekiant užtikrinti, kad pasirinktumėte auklę, kuria galite pasitikėti, visada turėtumėte atlikti interviu ir peržiūrėti turimas rekomendacijas. Tai puiki galimybė jums užduoti svarbius klausimus ir šiek tiek daugiau sužinoti apie kandidatą į jūsų vaikų priežiūrą. Daugiau apie auklės interviu skaitykite čia: https://yoopies.lt/c/aukles-interviu-klausimai

Jūsų tėviški instinktai turėtų jums padėti nuspresti, ar kandidatas atrodo draugiškas, rūpestingas ir lankstus. Ar manote, kad šis asmuo atitiks jūsų vaiko būdą, priklausomai nuo to, ar jis/ji aktyvus, ramus, žingeidus, atviras ar drovus? Būtų gerai užklausti auklių apie jų požiūrį į drausmę ir sužinoti, kaip jos susidorotų su tam tikromis situacijomis. Tai suteiks jums galimybę įvertinti, ar auklės požiūris į vaikų auklėjimą yra panašus į jūsų.

Pokalbio metu taip pat tikslinga aptarti valandinius bei savaitgalinius įkainius. Taipogi, ar yra papildomas mokestis už vaikų priežiūrą po vidurnakčio? Ar auklė turi transporto priemonę, kuria galėtų atvykti iki jūsų bei grįžti namo, ypatingai dirbant naktį?

Nepamirškite, kad kiekvieni namai bei kiekviena šeima yra visiškai skirtingi! Taigi, nors ir samdote auklę su patirtimi, vis tiek turėsite aptarti visus reikalavimus su konkrečiomis instrukcijomis apie savo namus ir vaiką. Siekiant nesusipratimų, svarbu, kad labai gerai žinotumėte, kokius darbus norite, kad auklė atliktų kol jūsų nebus namuose. Pavyzdžiui, ar jūsų vaikui turi būti perskaityta pasaka prieš miegą? Ar yra žaidimų, kurių jis/ji neturėtų žaisti? Kokios nors televizijos programos, kurių jiems neleidžiama žiūrėti? Taip pat turėtumėte atkreipti auklės dėmesį į visus jūsų esminius auklėjimo požiūrius, discipliną, kurios turėtų būti laikomasi.

Tačiau, nepaisant jūsų nurodymų, nepamirškite palikti šiek tiek vietos pačios auklės iniciatyvai bei kūrybiškumui.

2. Pasibandymas

Kai tik manote, kad pasirinkote tinkamą auklę, „Yoopies“ visuomet siūlome padaryti pasimėginimą, kai jūs esate namuose. Patyrusi auklė šį prašymą turbūt girdėjo daug kartų ir turėtų mielai sutikti. Atliekant pasibandymą, galėsite stebėti, kaip auklės bendrauja su jūsų vaikais. Ar jums patinka jų stilius? Ar bendravimas žaismingas, pamokantis? Ar jų požiūris į discipliną panašus į jūsų? Kaip jūsų vaikai reaguoja į kandidatą? Matydami, kaip auklės sąveikauja su jūsų vaikais, galėsite įsitikinti, ar priėmėte teisingą sprendimą.

3. Informacija auklei

Peržiūrėjus rekomendacijas bei nustačius aiškius lūkesčius, esate pasiruošę auklės įdarbinimui! Prieš palikdami auklę vieną su savo vaikais, labai svarbu, kad paliktumėte popieriaus lapą su visa reikalinga informacija, kuri gali būti naudinga jūsų auklei bei laikyti jį patogioje vietoje, pavyzdžiui, šalia telefono.

Sąraše turėtų būti:

- Vardas, adresas, telefono numeris. Tokiu būdu užtikrinsite, kad auklė turės visą reikalingą informaciją, kuri gali būti reikalinga skubios pagalbos atveju.

- Jūsų gydytojo, policijos ir priešgaisrinės tarnybos telefono numeriai.

- Kita informacija dėl maisto, vaistų vartojimo ar pan.

- Laikas, kada planuojate grįžti. Žinoma, jei pasikeitė planai, ir gryšite vėliau, nei planavote - nepamirškite informuoti auklės.

4. Pirma vaiko priežiūros diena

„Yoopies“ rekomenduojame, atvykus auklei į jūsų namus, pasilikti namuose maždaug 15 minučių, kol jūsų vaikai apsipras su nauju veidu. Nenustebkite, jei jums mėginant palikti namus, vaikas nusimins. Tai visiškai normalu ir ašaros greitai išnyks, kai vaikas supras, kad jūs tikrai išeinate. Galite būti tikri, kad auklė bus pripratusi prie šios situacijos ir turi įgūdžių atitraukti vaiko dėmesį bei nuraminti.

Prieš išeinant, būtų gerai auklei aprodyti namus. Kur yra pirmosios pagalbos rinkinys? Kaip jie naudoja technologijas namuose? Taip pat turėtumėte informuoti auklę apie tai, kokie užkandžiai ir (arba) valgiai leidžiami vaikams bei ar auklei taipogi yra palikta maisto. Savaime suprantama, kad gali būti sunku naršyti po naują virtuvę, todėl būtini virtuvės reikmenys turėtų būti palikti matomoje vietoje arba tuomet reikėtų supažindinti auklę su virtuve, kur ką galima rasti.

Galiausiai, jūs jau esate pasiruošę išeiti pro duris ir pasidžiaugti savo laiku. Mėgaukitės!

Ieškodami auklės savo vietovėje, galite naudotis mūsų internetine platforma „Yoopies.lt“. Tiesiog įveskite savo pašto kodą ir naršykite po auklių profilius visai šalia savo namų. Jūs netgi galite pritaikyti paiešką pagal savo unikalius šeimos poreikius ir reikalavimus, kad rastumėte jums tinkamą auklę.

RASK AUKLĘ!