Loading...

Žaidimai su vaikais: geriausi būdai, kaip išlaikyti vaikų susidomėjimą

Nesvarbu, ar esate auklė, ar patyręs vaikų priežiūros specialistas, darbas su vaikais vistiek gali būti didelis iššūkis. Tikriausiai jūs nustatėte vaikui taisykles, kurių šeima paprastai laikosi namuose, pvz. nesinaudoti technologijomis (televizija ar kompiuteriai) arba paruošti namų darbus prieš pradedant žaidimus. Tačiau, kai vaiko akys krypsta į jus - gali būti sunku sugalvoti užsiėmimus, kurie patrauktų vaiko dėmesį. Laimei, truputi patyrinėjus ir išsiaiškinus, ką vaikai mėgsta labiausiai, mažuosius pralinksminti ir sudominti gali būti labai paprasta!

Jei norite, kad laikas prižiūrint vaikus prabėgtų greičiau, svarbu, kad turėtumėt keletą skirtingų tipų žaidimų. Tai gali būti vidaus, lauko, ramūs ir aktyvūs žaidimai. Priklausomai nuo oro sąlygų ir to, ką vaikas mėgsta, galite pasirinkti iš daugybės variantų!

Vidaus žaidimai

Vidaus žaidimai yra puiki idėja, jei oras yra blogas, vaikams neleidžiama išeiti į lauką, arba norite, kad vaikai būtų vietoje, kur galite juos stebėti. Tačiau reikia nepamiršti, kad namuose yra daug pavojingų vietų, kur jie lygiai taip pat gali susižeisti, kaip ir lauke, todėl nebūtinai žaidimai patalpoje reiškia saugesnį variantą.

Vienas puikus žaidimas viduje yra naminių lobių medžioklė. Šiame žaidime jūs turite paslėpti tam tikrus daiktus ar žaislus namuose, tada duoti vaikams užuominas apie tai, kur jie gali būti. Priklausomai nuo to, kiek žaislų jūs pasislėpsite, tai gali trukti valandas! Jei namuose daugiau nei vienas vaikas, įtraukite didįjį prizą tam, kuris viską suranda pirmas, kad suteikti jiems šiek tiek lengvos ir smagios konkurencijos.

Kitas puikus žaidimas žaisti viduje yra badmintonas balionu. Tam reikia pripūsti keletą spalvingų balionų, tada žaisti badmintoną su jais saugioje namų erdvėje. Vaikai turės begalinį malonumą, mušinėjant balionus pirmyn ir atgal. Išlaikykite kiekvienos komandos rezultatą (ar varžovas būtumėt jūs, ar brolis/sesė), kad nuspręstumėte, kas laimi iškeptus sausainius!

Jei vaikams labiau patinka užsiimti kažkokia veikla nei žaidimais, tai gali būti puiki idėja išsitraukti akvarelinius dažus, teptukus ir popierių. Tuomet vaikas gali tapyti orą, kurį jis mato lauke. Jei už lango lyja ar sninga, tuomet jis tiksliai žino, ką tapyti! Tai taip pat bus puiki dovana tėvams grįžus namo.

Lauko žaidimai

Lauko žaidimai visada yra puiki galimybė, nes vaikams nėra nieko geriau nei lakstyti ir žaisti lauke! Nepamirškite paimti kepurės ir apsaugos nuo saulės, jei planuojate būti ant saulės ir žaisti kelias valandas. Jei vaikai yra ypač maži, stebėkite juos ir visuomet būkite šalia, kad jie būtų saugūs.

Vienas puikus lauko žaidimas, kurį galima žaisti, yra šokinėjimas ant plytelių. Tam reikia šaligatvio dalies (arba tiesiog betono) ir spalvotų kreidelių. Šiame žaidime jums reikės nupiešti skaičius kvadratukuose vienoje linijoje nuo 1 iki 9, t.y. 1; 2 ir 3 vienoje eilėje; 4; 5 ir 6 vienoje eilėje; 7; 8 ir 9 vienoje eilėje). Leiskite vaikui išsirinkti akmenuką nuo žemės ir tuomet mesti jį ant sunumeruotų kraidelėmis kvadračiukų. Vaikas turi šokinėti ant sunumeruotų plytelių nuo 1 iki 9, praleidžiant skaičių ant kurio atsidūrė akmenukas. Tai aktyvus ir daugumos vaikų mėgiamas žaidimas!

Kitas puikus lauko žaidimas - šokinėjimas virve. Šiame žaidime reikia turėti ilgesnę virvę, arba dvi sujungtas virves. Virvė turėtų būti sukama iš abiejų virvės galų (kaip šokdynė) ir vaikas arba keli vaikai turi šokinėti per šią šokdynę. Šio žaidimo metu gali būti smagu žaisti pagal tam tikrą muziką ar šokinėjimo ritmus pagal kuriuos vaikai galėtų šokinėti. Būtinai dalyvaukite ir patys, kad vaikai pamatytų, jog tai smagus užsiėmimas bei mokytųsi iš jūsų.

Jei vaikai mieliau renkasi užsiimti kažkuo ramesniu nei šokinėjimas, taipogi yra pilna veiklų, kuriomis galima užsiimti be didelio aktyvumo. Tai galėtų būti grupiniai žaidimai, kaip „Sugedęs telefonas“ (kai reikia pašnabždėti tam tikrą žinutę iš vienos pusės, keliaujant per grupę vaikų šnabždant vienas kitam į kitą pusę bei pasižiūrėti ar žinutė išliko tokia pati, kaip pirmoji!), „Aukštyn žemę“ (kai paskutinis liečiantis žemę pralaimi), „Šilta šalta“ (kai ieškomas paslėptas daiktas, nurodant „šilta“, kai artėjama bei „šalta“, kai tolstama) ir pan. Visi šie žaidimai yra puikūs užsiėmimai lauke ir gali būti ypač geras pasirinkimas, jei šeima gyvena vietovėje, kur yra didelis vaikų žaidimų kiemas, kuriame susirenka daug vaikų.

Nepraraskite jų susidomėjimo!

Jei kada nors pastebėsite, kad vaikai, kuriuos prižiūrite, susiduria su sunkumais žaidžiant ar bendraujant, pasižiūrėkite, ką jie veikia, kai jūsų nėra šalia. Jei jie turi daug kompiuterinių žaidimų, paklauskite jų apie tai ir jei yra leidžiama, pabandykite pažaisti su jais. Tai pritaikoma bet kokiai veiklai ar pomėgiui, kuriuo matote, jog vaikas užsiima namuose. Droviam vaikui kartais reikia tiesiog kažko jiems pažįstamo ir saugaus, kad galėtų praleisti smagaus laiko su jumis.

Apskritai yra daugybė žaidimų, kuriais galite užsiimti kartu su vaikais. Jūs tikrai galite sugalvoti kažką smagaus, kad išlaikytumėt vaiko susidomėjimą - tereikia būti kūrybingiems ir linksmai nusiteikus. Žinoma, vaikai turi ypač lakią vaizduotę ir sodą gali paversti džiuglėmis, o teptuką - raganos šluota!

Kai tik rasite tinkamus žaidimus ir užsiėmimus, įtraukiančius vaiką, laikas prabėgs raketos greičiu, o tėvai sugrįš jums net nepastebėjus. Po visų žaidimų ir juokų - galėsite sau ramiai atsipalaiduoti.

Auklės darbas gali būti vienas iš geriausių būdų, kaip uždirbti pinigų studentams bei tai yra puiki galimybė smagiai praleisti laiką su vaikais. Taigi, nesvarbu, ar ieškote pastovaus auklės darbo, ar tik vasaros atostogų metų - būtinai pasinaudokite šiais siūlomais žaidimais, kad vaikai būtų įsitraukę ir užimti!

RASK AUKLĖS DARBĄ!