Loading...

Kaip pasiruošti auklės darbui?

Pirmojo įspūdžio kurimas darbdaviui visada buvo labai svarbus. Kodėl? Nes jis įvyksta tik kartą ir palieka labai svarbų toną tolesniam bendravimui.

Nors ir jaudinatės prieš susitinkant su naujais vaikais, kuriuos prižiūrėsite, nepamirškite, kad tėvai taipogi nerimauja. Savo vaikų patikėjimas svetimoms rankoms yra svarbus žingsnis kiekvienai šeimai.

Nesvarbu, ar vaikų priežiūra yra jūsų pagrindinė profesija, vasaros darbas, ar papildomas darbas, visuomet turėtumėt stengtis suteikti geriausią priežiūrą.

Vietoj to, kad tiesiog pasirodytumėte darbe, nustebinkite savo darbdavius ir sukurkite gerą pirmą įspūdį, pasiruošdami iš anksto. Žemiau Yoopies pateikia sąrašą, kuris padės jums pasiruošti.

Nustatykite savo įkainius

Jei auklės darbo ieškote tik vasarai, gali būti, kad nežinosite kokie yra aukių įkainiai, todėl geriausia pasiklausinėti aplinkui arba pasižiūrėti kokius įkainius nurodo kitos auklės. Auklės įkainiai dažniausiai svyruoja nuo 3eur./val. iki 10eur./val., priklausomai nuo miesto, kuriame dirbate, kiek vaikų prižiūrėsite bei kokias papildomas užduotis galėsite atlikti. Bet kuriuo atveju, iš anksto nurodykite savo valandinį įkainį bei kitas galimas papildomas išlaidas, kaip pvz. taksi apmokėjimas, papildomos darbo valandos ar užduotys, kurias šeima norės, kad atliktumėt, pvz. namų aptvarkymas ir kt.

Suplanuokite savo kelionę

Pirmasis įspūdis yra labai svarbus, todėl iš anksto planuokite kokiu maršrutu važiuosite iki šeimos namų, kad atvyktumėte laiku. Atvykus truputi ankščiau, jūs taip pat turėsite laiko stebėti vaikus namuose ir užduoti klausimus tėvams, neskubant jiems išlėkti pro duris.

Vaikų priežiūra

Jei tai yra jūsų pirmas auklės darbas su nauja šeima, iš karto paklauskite vaikų vardų ir amžiaus bei pasistenkite įsiminti. Taipogi išsiaiškinkite vaikų maitinimo bei miego įpročius.

Taipogi paklauskite, kokios yra bendrosios taisyklės, ar vaikai turi kokių nors specialių reikalavimų (dieta ar alergijos), ir ar yra kažkas draudžiama, ko vaikams geriau neleisti, kaip pvz. žaidimai kompiuteriu ar televizorius.

Tėvų informacija

Pasiruoškite, kur užsirašyti tėvų kontaktinius duomenis, kuriais galėtumėt susisiekti esant nenumatytiems atvejams. Taipogi būtų gerai užsirašyti informaciją, kur tėvai bus, jei nepavyktų jų pasiekti telefonu.

Esant kritinei situacijai yra labai paprasta užmiršti informaciją, todėl tėvai įvertins jūsų atsakingumą, jei nepatingėsite ir kažkur nurodytą informaciją užsirašysite.

Pirmoji pagalba

Visada gerai žinoti, kur yra pirmosios pagalbos rinkinys, nes vaikai yra linkę susižeisti. Skubios pagalbos atveju taipogi reikia žinoti artimiausią pirmosios pagalbos ligoninę bei turėtų tėvų kontaktinius duomenis po ranka.

Maistas

Iš anksto pasikalbėkite su šeima apie vaikų valgymo įpročius. Jei dirbate visą dieną, turėsite pagalvoti, kaip pavalgyti bei tuo pačiu pasirūpinti vaikais. Kai kurios šeimos jums paliks užkandžių, kitos pasirūpins, kad jums būtų paliktą gaminto maisto namuose, tačiau bus šeimų, kurios norės, kad atsineštumėt savo maisto. Auklės darbe svarbiausia iš anksto paklausti ir žinoti, ar turėsite atsinešti savo maisto, ar tuo pasirūpins šeima, kad vėliau nekiltų nesusipratimų.

Tačiau būkite atsargus su savo atsinešto maisto šildymu kitų žmonių namuose, kad nepaliktumėte blogo kvapo.

Apmokėjimas

Naudojant apmokėjimą internetu išvengsite nemalonių ir nepatogių situacijų. Tačiau tai visada verta aptarti iš anksto su šeima, kad būtų aišku, kaip bus atliekami mokėjimai.

Pramogos

Priklausomai nuo jūsų vaikų priežiūros darbo pobūdžio, turėsite praleisti nemažai laiko su vaikais. Tai reiškia valandas pramogų!

Turint omenyje, kad mažesniems vaikams ir kūdikiams dažnai reikia numigti, tai būtų gerai veiklas pasiplanuoti iš anksto, kad tai nesutrikdytų jų miego įpročių.

Tai gali būti įdomūs vaikų žaidimas namuose, pavyzdžiui, slėpynės ar aukščiau žemės. Galbūt norėsite iš anksto sužinoti vaikų mėgstamus filmus, kad galėtumėte atlikti ir suvaidinti tam tikras scenas iš jų mėgstamų filmų - vaikai už tai jums labai padėkos!

Jei norite išeiti su vaikais į lauką, tai būtų gerai iš anksto paklausti tėvų leidimo. Dažniausiai tėvai sutinka, kad vaikai išeitų į lauką kartu su aukle, jei tai pastoviai atvykstanti, o ne auklė vienam kartui, kur pasitikėjimas dar labai mažas.

Siūlome pasižiūrėti ir paskaityti mūsų siūlomus žaidimus su vaikais.

Planuokite savo laiką

Vaikų priežiūra yra populiarus darbas studentams, nes tai suteikia jiems papildomų pajamų studijų metu. Tačiau vaikai jums visada turėtų būti pirmasis ir pagrindinis prioritetas. Mokytis, kol vaikai miega yra gerai, tačiau neatsineškite per didelio kiekio medžiagos mokslams, nes tėvams gali kilti įtarimų, ar jūs pakankamai skiriate laiko jų vaikų priežiūrai.

Kai prižiūrite vaikus, nepamirškite, kad vaikai yra labai sąžiningi ir viską praneša savo tėvams. Todėl, jei planuojate telefonu plepėti su draugais, geriausia tą daryti, kai vaikai miega.

RASK AUKLĖS DARBĄ!